KUTLU CUMHURİYET

KUTLU CUMHURİYET

29.EKİM.2021

CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN !

“ Yollarımızı çağın, bugünkü gelişmelerin gerektirdiği mükemmel bir duruma eriştirmek lazımdır. Ancak bu suretle, ülkede hüküm süren fakirlik ve sefalete çare bulabiliriz.”

“ Bu ülkede çalışmak isteyenler, bu memleketi idare etmek isteyenler ülkenin içine girmeli, bu milletle aynı şartlar içinde yaşamalı ki, ne yapmak lazım geleceğini ciddi surette hissedebilsinler.”

Mustafa Kemal ATATÜRK (1923)

TBMM, BUGÜN SAAT 20.30’DA CUMHURİYET REJİMİNİ KABUL VE İLAN ETTİ. Gazi Mustafa Kemal Paşa, Türkiye’nin “ ilk cumhurbaşkanı “ seçildi.

 

Cumhuriyetimiz, Büyük Türk İnkılabı’dır, gerçek bir devrimdir ve dünya tarihine alın teriyle kanla mürekkeple böyle kazınmıştır. Cumhuriyet, kula kul olmaktan kurtuluştur. Gökten inmemiş, akıl azim ve seferberlik ruhuyla bağımsızlık yolunda, tüm meşruiyeti hak ederek sağlanmıştır. Uğrunda feda edilmemiş hiçbir şey yoktur, böyle de devam edecektir. Bu durum kanıtlıdır ve insanlık tarihinde kendine özel yerini almıştır.

Hedef ; Türk yurttaşını ulus bütünlüğüyle, yeni vatanı, yeni toplumu ve yeni devletiyle birlik içinde , insanlık onuruna yaraşır biçimde , milli kültürüyle, çağdaş uygarlık seviyesi ve üstünde dünya döndükçe yaşatmaktır, bu bütünlüğü korumak geliştirmek ve sonsuzluğa taşımaktır.

Kutlu olsun !

“Ne Mutlu Türk’üm Diyene!”

 

Ufuk ERDÜVENCİ

MÜDAFAA-İ HUKUK HAREKETİ P.

Gnl.Bşk.

www.mudafaaihukuk.org.tr


Son Eklenen Videolar

https://youtu.be/emC-8CT-a7s